Yuppy 6 Iunie 2019 14:45
Campioana en titre de la Roland Garros, Simona Halep, a fost eliminata in sferturi din cadrul turneului de Grand Slam, dupa ce a fost invinsa de Amanda Anisimova, scor 6-2, 6-4.

Meciul era programat pentru miercuri dupa-amiaza, insa din cauza conditiilor meteo nefavorabile acesta a fost amanat pentru joi la pranz.

Din pacate, romanca a fost invinsa de jucatoarea din New Jersey in varsta de 17 ani, locul 51 WTA.

Desi in primul set, fosta campioana mondiala nu a reusit deloc sa preia conducerea, in cel de-al doilea a dat semne de revenire, cand a egalat la 4-4, de la 4-1, insa nu a fost suficient, Simona Halep fiind eliminata de la Roland Garros, potrivit stirileprotv.ro.